Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

درگ دیدنی لامبورگینی اوروس با مرسدس G63 AMG و AMG GT63

درگ دیدنی لامبورگینی اوروس با مرسدس G63 AMG و AMG GT63 تاریخ: در: لامبورگینی, مرسدس بنز, هفته نامه (23) دیدگاه

طی 10 سال گذشته شرایط خودروها قطعاً تغییر کرده است زیرا این روزها خودروهای سریع صرفاً به سوپراسپرت‌ها و کوپه‌های دودر محدود نمی‌شوند. در دنیای امروزی سدان‌ها و شاسی‌بلندها قدرت‌های بسیار زیادی پیدا کرده که حتی از سوپراسپرت‌ها هم بیشتر بوده و شتاب و سرعت بالایی را برای آن‌ها به ارمغان آورده است به‌گونه‌ای که سدان‌ها و شاسی‌بلندهای امروزی توانایی رقابت با سوپرکارها را پیدا کرده‌اند. مصداق این موضوع را می‌توان در درگی دید که به‌تازگی توسط تاپ گیر برگزار شده است. لامبورگینی اوروس، مرسدس AMG GT63 S و مرسدس G63 AMG شرکت‌کنندگان این درگ جذاب هستند که همگی پنج درب دارند و وزن هر سهٔ آن‌ها بیشتر از دو تن است.

علاوه بر این، هر سهٔ این خودروها ویژگی مشترک دیگری هم دارند که آن برخورداری از پیشرانهٔ 4 لیتری V8 توئین توربو است که این موضوع به جذابیت درگ اضافه می‌کند. مرسدس‌ها از پیشرانهٔ یکسانی استفاده می‌کنند اما این موتور در G63 قدرتی برابر با 585 اسب بخار تولید می‌کند درحالی‌که در AMG GT63 S قدرت بیشتری معادل 640 اسب بخار دارد. پیشرانهٔ 4 لیتری V8 لامبورگینی هم ریشه‌ای آلمانی داشته و از آئودی گرفته شده است. این موتور 650 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که بنابراین در بین شرکت‌کنندگان این درگ قدرتمندترین است. در این رقابت، G63 با آئرودینامیک ضعیف و قدرت کمتر شانس پیروزی کمی دارد و بنابراین رقابت اصلی بین اوروس و AMG GT63 S خواهد بود.

روی کاغذ این دو خودرو بسیار به هم نزدیک هستند و بنابراین شاهد رقابت نزدیک و جذابی بین آن‌ها خواهیم بود. البته شرایط مسابقهٔ روی پیست کاملاً با اعداد روی کاغذ متفاوت است و به همین دلیل است که درگ‌های مختلف برگزار می‌شوند. دراین‌بین قدرت اوروس به میزان جزئی 10 اسب بخار از AMG GT63 S بیشتر است اما از سوی دیگر، رقیب آلمانی گشتاور بیشتر، آئرودینامیک بهتر و وزن کمتری دارد که این ویژگی‌ها می‌توانند موجب برتری آن در مسافت 400 متر شوند؛ اما برای اینکه بفهمید در این درگ جذاب نهایتاً کدام‌یک از این سه خودرو پیروز خواهد شد، ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

مشخصات فنی

لامبورگینی اوروس

مرسدس AMG GT63 S

مرسدس G63 AMG

پیشرانه 4 لیتری V8 توئین توربو 4 لیتری V8 توئین توربو 4 لیتری V8 توئین توربو
قدرت 650 اسب بخار 640 اسب بخار 585 اسب بخار
گشتاور 850 نیوتن متر 900 نیوتن متر 850 نیوتن متر
گیربکس