Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

رکوردشکنی برقی فولکس‌واگن I.D. R در جهنم سبز!

رکوردشکنی برقی فولکس‌واگن I.D. R در جهنم سبز! تاریخ: در: فولکس واگن (14) دیدگاه

به جرات می‌توان گفت رکوردهای معدودی می‌توانند اهمیت ثبت رکورد در پیست نوربرگ رینگ را داشته باشند. جهنم سبز زمین مورد علاقه‌ی خودروسازان برای بازی با اعداد است. هر زمانی که یک شرکت اقدام به ثبت رکورد جدید در این پیست می‌کند دنیای خودرو به سرعت واکنش نشان می‌دهد و امروز هم یکی از همان روزهاست! فولکس‌واگن I.D. R توانسته با ثبت زمان 6 دقیقه و 5.336 ثانیه‌ای در این پیست، عنوان سریع‌ترین خودروی الکتریکی را به خود اختصاص دهد. رکورد قبلی به خودروی Nio EP9 تعلق داشته و فولکس توانسته این رکورد را 40 ثانیه ارتقا دهد.

The ID.R on the Nürburgring-Nordschleife
رومین دوماس، راننده‌ی باتجربه‌ی مسابقات و تست درایور پورشه این رکورد را بر جای گذاشته است. البته فولکس برای رکوردشکنی در نوربرگ رینگ مجبور بوده برخی تغییرات را در خودرو اعمال کند. اگرچه ژرمن‌ها از همان تنظیمات دو پیشرانه‌ای و باتری بکار رفته در مدل مخصوص تپه نوردی سال پیش استفاده کرده‌اند اما کارهای زیادی برای ایجاد حداکثر داون فورس و شتاب انجام شده است. به منظور دست‌یابی به حداکثر سرعت بیشتر، فولکس سیستم مدیریت انرژی را تغییر داده است.


این رکورد جدید کاملاً قابل‌توجه است مخصوصاً اینکه I.D. R تنها 680 اسب بخار قدرت دارد درحالی‌که Nio EP9 با استفاده از چهار پیشرانه‌ی الکتریکی قدرت 1341 اسب بخاری تولید می‌کند. این امر میزان اهمیت سیستم‌های آئرودینامیکی و استفاده مؤثر از قدرت تولیدی را نشان می‌دهد. البته I.D. R یک خودروی مسابقه‌ای ویژه بوده درحالی‌که Nio این‌گونه نبوده و از نظر فنی خودرویی خیابانی محسوب می‌شود. ولی این را باید گفت که Nio هم فعلاً به دست مشتری‌ای نرسیده است.

ID.R during testdrives on the Nürburgring
اگرچه رکورد ثبت شده کاملاً احساس‌برانگیز است اما هنوز هم با بهترین رکورد تاریخ این پیست فاصله دارد. پورشه این عنوان را در دست داشته و سال پیش با خودروی 919 Evo و زمان 5 دقیقه و 19.55 ثانیه عنوان سریع‌ترین خودروی تاریخ جهنم سبز را به خود اختصاص داده است. اگر فولکس‌واگن توانسته یک خودروی الکتریکی با دو برابر قدرت را شکست دهد پس شکستن رکورد پورشه هم یک آرزو نخواهد بود.

[دانلود ویدئو]