Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

فراخوان میلیونی فورد اکسپلورر به خاطر مشکلات سیستم تعلیق

فراخوان میلیونی فورد اکسپلورر به خاطر مشکلات سیستم تعلیق تاریخ: در: فورد (11) دیدگاه

فورد به‌یک‌باره چهار فراخوان ایمنی را برای بیش از 1.3 میلیون دستگاه خودروی خود در آمریکای شمالی اعلام کرده است.


بزرگ‌ترین فراخوان اعلامی مدل‌های سال 2011 تا 2017 فورد اکسپلورر را دربر می‌گیرد. این خودروها بین هفدهم می 2010 تا بیست و پنجم ژانویه‌ی 2017 در کارخانه‌ی شیکاگو تولید شده‌اند.

2016 Ford Explorer 2.3L EcoBoost AWD
فورد می‌گوید این خودروها در صورتی که به‌صورت مداوم در معرض تکان قرار داشته باشند شاید مفصل‌های سیستم تعلیق عقب با شکستگی مواجه شود. این امر می‌تواند باعث از دست رفتن کنترل راننده روی خودرو شده و ریسک تصادف را افزایش دهد.


این فراخوان حدود 1.2 میلیون دستگاه اکسپلورر را در آمریکا را شامل می‌شود. چند ده هزار دستگاه دیگر نیز در کانادا و مکزیک فراخوان شده‌اند. فورد فعلاً گزارشی از تصادفات یا جراحات مربوط به این مشکل را دریافت نکرده اما نمایندگی‌های این برند اتصالات سیستم تعلیق را تعویض خواهند کرد.

دومین فراخوان پیکاپ F-150 2013 مجهز به پیشرانه‌های 8 سیلندر 5 و 6.2 لیتری را تحت تأثیر قرار داده است. این خودروها قبلاً به خاطر برنامه‌ریزی دوباره‌ی ماژول کنترل قوای محرکه فراخوان شده بودند اما فورد می‌گوید نرم‌افزار بکار رفته در فراخوان قبلی کامل نبوده است. این شرکت تغییرات ضروری برای پیشگیری از معکوس ناخواسته به دنده یک را تهیه نکرده است.


فراخوان یاد شده تعداد 107850 دستگاه از پیکاپ های محبوب فورد در آمریکا و حدود 15200 دستگاه را در کانادا شامل می‌شود.

سومین فراخوان هم به فورد اکونولاین 2009 تا 2016 مجهز به پیشرانه‌ی 5.4 لیتری، گیربکس 5R110W و پکیج خاص اتوبوس مدرسه یا آمبولانس اختصاص دارد. این خودروها دارای جوش‌کاری نامناسب داخل گیربکس هستند که در صورت از جا کنده شدن باعث از کار افتادن قوای محرکه خواهند شد. این فراخوان ایمنی تنها تعداد 3868 دستگاه ون اکونولاین را در آمریکا و تعداد 445 دستگاه را در کانادا شامل می‌شود.


نهایتاً به فراخوان برخی محصولات متنوع در شهرهای آلبرتا، مانیتوبا و ساسکاچوان کانادا مربوط می‌شود. از جمله‌ی این خودروها می‌توان به فورد تاروس و فلکس و لینکلن MKS و MKT اشاره کرد.


فورد می‌گوید مشکل این خودروها نیز هم