Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 10 bytes written, possibly out of free disk space in /home/usaticke/kiaoptima.ir/wp-content/plugins/merge-minify-refresh/merge-minify-refresh.php on line 564

موافقت نیسان با ادغام احتمالی رنو و فیات-کرایسلر

موافقت نیسان با ادغام احتمالی رنو و فیات-کرایسلر تاریخ: در: نیسان (12) دیدگاه

نیسان اعلام کرد هیچ‌گونه نقطه منفی بزرگی در ادغام احتمالی رنو و فیات-کرایسلر نمی‌بیند.


رویترز گزارش داده مدیران ارشد نیسان، رنو و میتسوبیشی هفته‌ی جاری در مقر این خودروساز ژاپنی در یوکوهاما گردهم آمده‌اند تا درباره‌ی اوضاع اتحاد بزرگ دنیای خودرو گفت‌وگو کنند. ژان دومنیک سنارد مدیرعامل رنو روز سه‌شنبه وارد ژاپن شده تا درباره‌ی معامله‌ی احتمالی با نیسان گفت‌وگو کند.


هیروتو سایکاوا مدیرعامل نیسان نیز به خبرنگاران گفته است:

در کل ما جنبه‌ای منفی در این معامله نمی‌بینیم.

منابع خبری ادعا می‌کنند ژاپنی‌ها از گفت‌وگوهای ادغام رنو و فیات-کرایسلر آگاه نبوده‌اند. رنو در طول 20 سالی که از عمر اتحاد با نیسان می‌گذرد مکرراً خواهان ادغام با این شریک آسیایی بوده اما همواره به در بسته خورده و البته به خاطر عدم توازن این دو خودروساز در اتحاد موردبحث تنش‌هایی وجود داشته است. شایان ذکر است نیسان تنها 15 درصد از سهام رنو را در دست داشته و حق رای هم ندارد. همچنین نگرانی‌هایی درباره‌ی چگونگی حضور نیسان در شرکت احتمالی فیات-کرایسلر/رنو وجود دارد چراکه 43.4 درصد آن در تملک فرانسوی‌ها می‌باشد.


اما اوضاع درباره میتسوبیشی که سال 2016 به این اتحاد پیوسته چگونه خواهد بود؟ اوسامو ماسوکو مدیرعامل میتسوبیشی گفته رنو روز چهارشنبه و تنها چند روز پس از انتشار اخبار درباره‌ی ادغام با فیات-کرایسلر با آن‌ها صحبت کرده است.


جان الکان مدیرعامل فیات-کرایسلر هم در مصاحبه با نشریه ژاپنی نیکی اعلام کرده این ادغام می‌تواند برای همه مفید باشد.
او گفته است:

با پیشنهاد ترکیب با رنو، سازوکاری به وجود می‌آید که مزیت‌هایی برای تمامی شرکت‌ها از جمله نیسان و میتسوبیشی به عنوان شرکایی باارزش و قابل‌احترام خواهد داشت.

برچسب‌ها:اخبار

به اشتراک بگذارید

0 0 0

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطا